Adventure Time with Nelly the Dog and Kami the Human

14. března 2016 v 14:41 | K. |  Blog a my
Dnes jsem spala něco málo přes dvě hodiny. Usla jsem asi o půl třetí a vstávala v 5 ráno, chtěla jsem se totiž ještě něco rychle přiučit na test z anglické morfologie (ou jé). Ano! Samozřejmě jsem to nakonec moc hrotila a napsala bych to, i kdybych se na to ani nepodívala. Tak aspoň to budu umět pořádně, když už nic.
Domů jsem se vrátila po deváté a měla v plánu, že okamžitě půjdu zase spát. Už jsem skoro ulehala do postele, ale pak mě napadlo: Co kdybych radši šla na Haldu?
//Momentálně mám totiž zase novou krátkodobou obsesi. Ale asi byste nikdy neuhodli, o co jde. Chci sbírat kameny! Začlo to tím, že kdysi dávno našla Terka v potoce nádherný křišťál. Na poličce mi tu ležel dlouho, ale až teď jsem se začla zajímat o to, jaký kámen to vlastně skutečně je. Nějak se do toho přidaly další obrázky a stránky na internetu, až jsem skončila u hodinového videa o sbírání kamenů. Ano, viděla jsem ho celé. No a právě na Haldě by měly být k nalezení porcelanity a jaspisy. I když já jsem zatím takový kamenonátor, takže bych chtěla hledat spíš jen takové ty pěkné krystalkové minerály jako ametysty a podobně. Ale tak aspoň něco.//
Sleep is for the weak!!! Hodila jsem do tašky knížku, uvařila kafe do termohrnku, vzala Nelu a šlo se.


Vyrazily jsme přes město směrem k parku. Nela se ale projevila jako velký lenoch. Ještě než jsme odešly z domu, vyvalovala se na pelíšku, a teď se jí vůbec nechtělo chodit. Pořád jsem ji musela táhnout a tak jsem udělala test. Zastavila jsem se a čekala, co bude dělat. Nela se na mě podívala, otočila se, a začala si to štrádovat zase zpátky domů. No toto! Nakonec jsem ji nějakým stylem dotáhla k řece. Situace byla vážná a já se rozhodla pro úplatek v podobě granulí. Překvapivě (no ani moc ne) to zafungovalo! Když jsme se znovu rozešly k mostu přes řeku, Nelinka už si běhala a po odporu nebylo ani stopy. Neměla by to být náhodou ona, kdo si chce chodit po venku, a ne jen trčet doma?!
Why wud u do dis 2 me u monster?!?§? I wanna go home

Přešly jsme most a dostaly jsme se k domům na Slezské. Byl tu klid, tak jak to tam mám ráda. A ptáčci zpívali. Když jsme došly k lesu, narazily jsme na strašné bláto. Nedalo se nic dělat, musely jsme to nějak přejít. Cíl expedice byl ještě před námi.


Po chvíli jsme dorazily na úpatí Haldy. Zde už se bláto díky teplu vycházejícímu z kopce vytratilo. Modlila jsem se za dvě možnosti: prosím, ať nahoře nikdo není, popřípadě tam ještě může být dvojník Joshe. Bohužel se nestalo ani jedno. Na lavičce seděl nějaký děda. Po chvíli ale odešel a tak mohla začít partyy!Dala jsem Nele dožrat granule a já se vydala na velké hledaní kamenů. Zjistila jsem, že to asi tak úplně lehké nebude (what a surprise). Asi si budu muset opravdu nejdřív něco nastudovat, než se pustím do hledání. A taky jsem měla poslechnout pána z videa a vzít si na kameny nějaké rukavice. Byla jsem totiž totálně zašpiněná a neměla se jak umýt. Zpátky jsme tak šly s Nelou jako bychom vylezly bůhví odkud. Nějaké kamínky jsem nakonec vzala, tak uvidím, jestli vypátrám, co jsou zač.


A tímto končí tento skvělý příběh plný napětí a zvratů. Sbohem někdy příště u dalšího dobrodružství.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama