ULTIMATE PŮLROČNÍ ČLÁNEK part 1

30. srpna 2014 v 22:40 | t |  Blog a my
Možná jste si všimli nového designu, který se skládá z nové fotky v menu. Četla jsem naše basket-stalkerské články a i když bych spíš po nich neměla mít chtít spíše s blogem nic společeného, chci teď zase napsat článek! Yaaaay! Ani si neumíte představit, jak mě štve, že jsme nepsaly článek půl roku,ještě když se děly takové věci, za které by opravdu nějaký článek stal. Hlavně teda koncert OM&M, blessthefall a Silverstein. Na tento dvouden, který jsme strávily v Praze, budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Kami umí hrát na kytaru a to je samouk! Jinak právě odchází vstříc zábavě s Huráb a já jdu psát. Řekla bych, že jsem na tom lépe já,lol.
Pauza na hraní Kim, tak počkejte.
Ok, jsem zpět, jinak jsem už A-celebrity a number 1, kdyby to někoho zajímalo.
Nepsaly jsme od 3.března, takže je to opravdu půlrok, což je možná nejdelší pauza v historii blogu a zrovna, když se aspoň něco trochu děje. Vím, že jsou asi články, kdy jen tak projíždím Twitter dozadu, abych vůbec věděla, co se stalo, otravné, ale my jsme prostě nepoučitelné a stejně vždycky náš blog zanedbáváme.


Tak začnu od začátku. Když přeskočím tweety o tom, jak jsme se dívaly na This Is A Wasteland, tak první věc, co se stala, bylo, že jsem byla na takovém anglickém campu se školou v Maďarsku. Bylo to super, navíc místo školy a Budapešť byla v noci fakt nádherná. Jezdili jsme tam na kolech v takovém hezkém areálu u Balatonu, kde jsem zažila jednu z mála chvil, kdy mi ježdění na kole nevadilo. V té době jsem si také poprvé obarvila vlasy vymývací červenou barvou.
Embedded image permalink
Embedded image permalinkKamča si koupila Cassův trenchcoat, aby mohla dělat na poslední zvonění jeho cosplay, ale od té doby jsme se začaly dívat na Doctora Who a teď ji štve, že utratila tolik peněz za kabát, když by možná radši dělala cosplay Doctora.
Embedded image permalink

Koupila jsem si z ebay SWS triko, které ale vypadá divně bez mikiny, takže se dá nosit jedině v zimě.
Embedded image permalink

Rodiče nám dovolili koncert, takže jsme si konečně mohly koupit lístky a tešit se tak na první výlet do Prahy úplně samy a k tomu ještě dvoudenní výlet!
Embedded image permalink
Na Óčku hráli Our Last Night a nevím co mi to přeskočilo, ale vyfotila jsem to na Twitter a označila jsem je tam a všichni z kapely na to reagovali, dokonce to Trevor a Matt retweetli. (a to Matt skoro na Twitter nic nedává!:D) Takže jsem tam měla přes 80 favoritů, což je pro mě něco nového. Já skoro nikdy kapelám nic nepíšu, takže jsem byla překvapená, že jsem to jednou zkusila a hned jsem dostala odpověď.

20:15 Už mě trochu přechází chuť psát článek, když jsem teprve u května, ale už jsem s tím začala, tak to musím dokončit. Akorát tady ještě musím poslouchat kecy, jak mám jít s Nelou ven, tak mě přechází ještě více chuť. Modlete se, ať tento článek vůbec můžete číst a já se na to nevykašlu!!!
20:17 Salát s cizrnou je super!
20:24 Jdu ven s Nelou, tak mi držte palce, ať mě nikdo nepřepadne.
20:37 Jsem zpět, protože jsem měla sama v noci venku strach. Když bydlím hned vedle Stodolní, tak se to dá celkem čekat. Vracím se zpět k článku.

Jedna z hlavních věcí - Začaly jsme se dívat na Doctora Who! Po letech a měsících odkládání jsme s k tomu konečně dostaly. Teda abychom byli přesnější: Kamča se začala na Doctora dívat už před víc než rokem, ale po těch prvních pár dílech s devátým ji to moc nechytlo a skončila někde u sedmého dílu. Ale myslím, že to bylo o jarních prázdninách, kdy jsem se začala dívat i já, takže to k tomu nakoplo i ji, a pak jsme trávily dny jen tím, že jsme ležely ve svých postelích v pokoji a koukaly na noteboocích většinou i zrovna stejnou epizodu Doctora. No super, teď jsem strávila asi 10 minut projížděním twitteru abych se mohla pochlubit tím, za jak krátkou dobu jsem Doctora Who zhlédla, ale nenašla jsem to. Ale bylo to něco kolem dvaceti dní, a to jsem ještě chodila do školy! Druhou sérii jsem viděla za jeden den, jestli se divíte jak jsem to stihla. A to jsem ještě chodila do školy! Kamča zase za den viděla myslím šestou sérii, jsme prostě obě takové kozy, že si ty díly tak rychle vyčerpáme, a pak se nemáme na co dívat. Od té doby jsme se do tohoto seriálu opravdu zamilovaly a K. litovala, že se nezačala dívat dříve, třeba před 50. výročím, protože to byl Tumblr celý zaspamovaný tímto speciálem. Jestli vás zajímá, jaký je náš oblíbený Doctor, tak to na sto procent nevíme. Jestli to mám brát podle množství slz probrečených u regenerace, tak desátý, ale jedenáctý je taky skvělý a mám dokonce u postele vylepený jeho plakát. (narozeninový dárek od kejle)

plakát z hornbachu (prý dárek na den dětí od rodičů,lol)
Embedded image permalink
Embedded image permalink

Kamča začala mít ráda hodně LOTR a STAR WARS, hlavně teda Lord Of The Rings a Hobbita a koupila si všechny knihy a teď pořád jen čte. A ode mě dostala k narozeninám plakát mapy Středozemě a placky Star Wars, i když to se stalo až po koncertu, ale stejně je tento článek jeden velký mess, tak to je jedno.

Jedi mimino

Embedded image permalink Byly jsme na školních výletech s našimi třídami, ale nestojí to moc za řeč, jediné co se stalo u Kamči bylo to, že pouštěla nahlas metalové písně a musela uklízet zvratky (lol, to bylo takové celkem zlé) a mě bolely nohy, protože jsem našla snad nejvíce kilometrů v životě.

Rodiče byli ve Švýcarsku, takže jsme byly doma samy, ale myslím, že někdy na nás přijela dohlédnout babička, ale celou tu dobu mám nějakou zamlženou.

Pak bylo vysvědčení, které nám tento půl rok dopadlo skvěle. Já samé jedničky na gymplu (nemám se kde jinde chlubit) a Kamča snad jedna trojka, i když ani s tím si nejsem jistá. A to je v třeťáku a má úplně děsné učitele!

Další dny jsme strávily intenzivní přípravou na koncert, která spočívala v neustálém poslouchání kapel, které za pár dnů uvidíme a učení se textů k jejim písním. (nemyslete si, že se to učím jako na písemku, protože to tak vyzní, prostě jsem se jen při poslechu dívala na text na musicxmatch)

A den D, na který jsme čekaly celý půl rok, byl konečně tady! Kdybych psala neprodleně po těch neuvěřitelných dvou dnech, článek by asi obsahoval více detailů a trapných keců, ale nebojte, určitě jich i tak bude dostatečně.

Ráno jsme se namalovaly, nahodily naše "hardcore" outfity a šly na vlak, kde jsme se setkaly s Kamoninou kámoškou. Nikdy jsem se s ní moc nebavila, spíše jsem ji znala jen z vyprávění, takže jsem měla celkem strach, jaké to bude, ale byla jsem příjemně překvapená, protože i když mám obvykle problém mluvit otevřeně s lidmi, které dobře neznám, tady to šlo celkem brzo.

Cesta ve vlaku uběhla rychle a my konečně vystoupily na hlavním nádraží v Praze, kde jsme už zahlédly lidi, kteří už od pohledu mířili na ten samý koncert. Ubytovaly jsme se v hotelu, který byl od Lucerny, kde se konal koncert, hned přes ulici. Byly jsme spokojené, protože za tu cenu a umístění, jsme asi nemohly sehnat nic lepšího.

Došly jsme ke klubu a byla tam už delší řada, ale získaly jsme celkem fajn místo. Čekaly jsme asi 3 hodiny, možná méně, ale nejsem si jistá.

Protože je do klubu jen jeden vchod, viděly jsme už všechny kapely předem a mohly tak fangirlovat. Požádaly jsme někoho, ať nám drží místo a vydaly se na záchod, ale žádný jsme nenašly. Našly jsme totiž něco lepšího. ERICA Z BLESSTHEFALL! :D Jak jsem pak říkala celé ty dva dny : řekla jsem si v hlavě je to now or never jak z hsm a prostě se ho zeptala na fotku. A já to fakt udělala. Je to pro mě, shy person, úplný zvrat, ale mně to v té době asi nedocházelo. Čekala jsem, že s tím bude mít problém, protože když jsme viděla Austina a vlastně celé om&m, tak nechtěli mít s fanouškama před koncertem nic moc společného, ale on řekl : Yeah sure! Takže se to stalo,naše první fotka s bandmemberem ever. (když nepočítám charlie straight, ale tak to je takové nic :D)
Embedded image permalink

Vím, že K. nesnáší, jak na této fotce vypadá, ale jde prostě o ten fakt, že se tam drží s Ericem.

Když jsme se s ním fotily, šel kolem Billy ze Silverstein a dělal na Erica ksichty, jakože je tak populární a fotí se s ním lidi. Ale hned náš další plán byl vyfotit se i s ním, i když ty fotky vypadají dosti komicky. Eric šel pak kolem a dělal si zase srandu z něj, že i on je tak obletovaný. Nevím jestli to jde pochopit, ale bylo to vtipné.Pak jsme šly zpět do řady, kde jsme se začaly bavit s jedním klukem a M. byla trochu trapná (doufám, že to nebude nikdy číst :D :D ) a koncert mohl začít. Zabraly jsme místo hned v druhé řadě uprostřed, takže to bylo skoro jak v první, protože jsem stála v mezeře mezi lidmi v první řadě,jestli to jde pochopit.

Začali Silverstein a absolutně nám vzali dech. Kami říkala, že si v některých ohledech užila jejich set nejvíce ze všech a já s ní souhlasím. Byli skvěle ozvučeni takže jsem si mohla s nimi i skvěle zpívat, komunikovali s publikem a Shane (zpěvák) to dával bezchybně. Byly jsme fascinované, jak rychle dokáže v písních přecházet od screama do zpěvu a naopak. Několikrát jsme si na ně "šáhly" a plácly si s nimi:D a Kamča chytila trsátko! (Ale stejně ji to nedonutilo ke hraní na kytaru s trsátkem, protože to zní divně) Fakt jsme si to moc užily a těšily jsme se na kapely, které nás ještě čekaly.

Jinak fotky jsem fotila já a pak je hipstersky upravovala. :D Dalo to celkem dost práce, vyfotit fotku, která nebude rozmazaná, když vás tlačil do zad celý klub.

Embedded image permalink
Celý klub začal skandovat: BLESSTHEFALL! A pak se konečně začaly na pódiu objevovat jejich tváře. Těšila jsem se na sety všech třech kapel, takže jsem byla trochu zklamaná, když jsem vždycky zjistila skoro až v půlce písničky, o kterou se vlastně jedná. A nebylo to tím, že bych písničky dobře neznala, spíše tím špatným ozvučením a tím jak začal celý klub šílet. Nikdy jsem nebyla na hardcore koncertě, tak jsem to nečekala a vlastně se mi to šílenství celkem líbilo, ale nemůžu říct, že bych se jejich set užila tak moc, jako ten od jiných kapel. Co mě také zklamalo bylo to, že nehráli písně, na které jsem se nejvíce těšila. Ale na druhou stranu se mi strašně líbilo to, jak Beau komunikuje s publikem a že mu nevadí, když se ho lidé dotýkají. Nechci ať to zní nějak divně, ale prostě to, že klidně dovolí, ať lidé vlezou na pódium, začnou ho objímat a pak crowdsurfují. Vím, že jsou blessthefall známí tím, že mají rádi crowdsurfing, takže se fakt nedivím, že pak psali na tuto show samé mega pozitivní tweety o tom, jak to byla jedna z nejlepších show z celé tour a jedno z jejich nejoblíbenějších míst vůbec, kde kdy hráli. Tato show totiž byla fakt magořina a celou tu hodinu nám jen lidé skákali na hlavu, což dopadlo tím, že měla Kamča všude modřiny, vytahané vlasy a skoro zničené triko. Ale ve výsledku nám to zas tak nevadilo. Čím si nás blessthefall hlavně získali, bylo hlavně když jsme je potkaly mimo koncert, protože byli tak strašně sympatičtí a hodní, že jsme zapomněli na všechny maličkosti, které nám na koncertě vadily a litovaly jsme, že jsme si nekoupily i jejich triko. Jinak taky jsme si s nimi několikrát plácly a šáhly si na Beaua, i když to zní dost úchylně.
Na pódium přišla ta kapela, která byla prvotním důvodem, proč jsem si vůbec koupily lístky. Ta kapela, jejichž obličeje visí nad Kamčinou postelí. Ta kapela, kterou jsme na plné pecky poslouchaly v pokoji a přišel taťka a byl zhrozený. (:D)
Ano, je to Of Mice & Men! Prostě můžu říct, že jsem viděla Austina naživo. A že jsem si s ním plácla. (bohužel né,že s ním mám fotku, jen mi řekl Hi:(( ) Jejich set jsem si užila postatně více, protože se dav o něco málo uklidnil, takže jsem měla prostor se aspoň nadechout. Bylo to úplně surreal. Austin i Aaron podali bezchybné výkony a celý klub s nimi zpíval a já se cítila skvěle. Fakt to jsou takové ty momenty, kdy cítíte,jako byste opravdu někam patřili. Že tady prostě jsou lidi, pro které znamenají tyto kapely tak moc jako pro vás a vy nejste sami. (you're not alone pun) OM&M mě nadchli a já byla jasně rozhodnutá, že musím mít jejich triko. Nevěděla jsem, jaké si mám vybrat, protože musím přiznat, že výběr nebyl nic moc, ale nakonec jsem si vybrala triko, které měl Austin na koncertě na sobě. Kamča si vybrala triko, kde byla vzadu vypsaná celá tour, jak to už udělala s ATL.btw tato fotka má přes 300 notes na tumblru *cough* *cough* famous *cough*

Byly jsme hnusné, zpocené a vyčerpané, ale to nejlepší teprve mělo nastat. Poslední vlak do Ostravy jede o půlnoci, takže jsme nemohly na ATL čekat po koncertě, což byla největší chyba našeho života, takže jsme si tentokrát objednaly hotel. Šly jsme se jen rychle upravit do hotelu, a pak vyrazily zpět před klub. Bohužel jsme proměškaly Blessthefall, ale díky skvělé náhodě, o které budu mluvit později, to vlastně nevadilo. Pak vyšel ven Paul ze Silverstein, ale nikdo asi Silverstein neznal, protože si ho nikdo ani nevšiml. Samozřejmě kromě nás. :D Řekla jsem mu, že hráli skvěle a tak a on řekl: Thanks! I really appreciate it! A to mi přišlo strašně milé, takže jsem si řekla, že tak teď budu vždycky děkovat! :DVyšly jsme ven z podchodu a viděly jsme, jak tam jde Beau, tak jsme využily situace a šly za ním dolézat. :D Měl takový nápad, že uděláme jako friend photo, takže tam jsme i s holkou, kterou neznáme. (jupí) Ale pak jsme se ještě objali a bylo to super! Beau je fakt hodně sympatický a fakt dobře to umí s fanoušky. S Lights jsou prostě nejlepší pár!

Dále jsme jako jedny z mála zahlédly, že odchází ven Alan Ashby a Aaron Pauley, a tak jsme se vydaly i za fotkou s nimi. (jako správné trapky) Aaron zrovna s někým volal, tak jsme ho nechtěly rušit, ale Alan se jen tak s foťákem procházel po Praze, takže jsme se mohli vyfotit. Byl milý, i když mi nepřišel tak sympatický jak blessthefall, ale stejně byl fajn. Taky jsme se objali a pak nám popřál, ať se nám nic nestane, když chodíme venku tak pozdě v noci a slíbil, že určitě brzo přijedou. (kecyyy)

Embedded image permalink
o té vpravo říkal, že to bude funny photo

Aaron dovolal tak jsme ho zastihly. Seděl ale na lavičce, kde kousek opodál stály takové pochybné ženy, tak řekl že radši : Yeah sure, but let's get away from these prostitutes. Nejlepší na tom bylo to, že jak se fotil s Kaminou, tak si furt stěžoval, že mrkl kvůli tomu blesku a jak se mnou, tak ne. A přitom nemá na žádné fotce se mnou otevřené oči a s Kejlou na všech. Jupí!


Hodně lidí ještě čekalo venku na Austina, ale my to po nějaké době čekání vzdaly a vydaly se ve 3 ráno do KFC. Nojo, jsme rebelky. "Naštěstí" Austin ten den nevyšel vůbec, takže jsme nemusely mít depky, že jsme o něj přišly. Docela nás to ale překvapilo, protože na internetu čtete, jak hodně komunikuje s fanoušky a stará se o ně, ale když byl v Praze, tak jen rychle prošel a rychle se schoval do autobusu. Ale asi k tomu má své důvody. :)

Ještě jsme se vyfotily s Paulem Marcem ze Silverstein, který vůbec nevypadá jak člen metalcorové kapely, spíše nějaké indie.22:22 už tento článek píšu dvě hodiny a přečte si ho jen Kamča, ale teď let's make a wish!

Už tak jsme byly dost spokojené a já cítila, že jsem právě zažila jeden z nejlepších dní v mém životě, možná i nejlepší. S klidem jsme ulehly a nemohly uvěřit, že tento den a ty všechny události v něm, se opravdu staly.

Další den jsme podle plánu zašly do Bontonlandu a Comicspointu, ale nic jsme si nekoupily, takže jsme litovaly, že jsme si nekoupily více triček na koncertě, jenprotože jsme si chtěly šetřit na nákupy. Tahaly jsme na zádech těžké batohy, v ruce jsme měly nedojezenou čínu a musely jsme vypadat celkem vtipně. Mířily jsme zpátky na nádraží když v tom slyším: Hele blessthefall! Takovým celkem nezaujatým hlasem, jak je to u K typické, než ji dojde, že je to fakt pravda. A tak se ptám: KDE? a ona: na přechodě! Zrovna jsme přecházely přes přechod, tak jsem čekala, že na něm na zemi objevila nějaký leták nebo tak něco, ale když jsem se podívala na přechod naproti, spatřila jsem Elliota, Jareda a Matta! Děkovala jsem osudu a řekla jsem si Now or Never (hsm) a protože slyšeli btf nějaké dohadování kousek od nich, Jared se otočil a když viděl Kaminu jak má OM&M triko a jak se usmíváme a hned mu došlo, že jsme jejich fanynky. Rychle jsme požádaly o fotku, tak zavolal na Elliota, ať se vrátí a on se tak hezky usmál. (lol) (jinak lol používám nějak moc často v tomto článku) Měla jsem strašné nervy, že je zdržuju, protože vytáhnout z toho nacpaného batohu foťák bylo celkem obtížné. Když jsem se rychle hrabala v batohu, vypadla mi z ruky peněženka a pití a Jared mi to tam začal zvedat, jejich crew tam dělali vtipy, že mi ukradnou peníze a já konečně našla foťák. Nejprve se to vyfotilo s bleskem, tak tam kolem toho dělali vtipy, pak se nějak sekl foťák, tak jsem to musela jít spravovat a oni volali na Kamču, ať jde taky mezi ně. Byli fakt strašně milí a já byla úplně vedle, protože se nechovali jako nějaké namyšlené hvězdy, chovali se k nám jako k normálním lidem, což je strašně pozitivní věc. Litovaly jsme, že jsme zrovna neměly nějaký Doctor Who merch, když tam byl Elliot (:D) a taky že jsme mu neřekly, že je náš oblíbený člen, ale tak blessthefall se k nám vrací v únoru, takže to můžeme a taky napravíme! :D

vif ma bojfrend (chtěla jsem napsat zase lol, ale už je to moc ohrané)

Na nádraží jsme pak potkaly nějakého kluka s blessthefall trikem a když viděl Kamču s Of Mice&Men trikem, tak se na chvíli zarazil, a pak šel dál. Na cestě zpět jsem si jen pořád dokola opakovala v hlavě, co se stalo a vlastně ani nechytla tak velkou post-concert depression, protože kromě setkání s Austinem se mi splnilo vše, co jsem chtěla a ještě to převýšilo mé očekávání.

Tento článek je dlouhý jak prase, takže zbytek prázdnin popíšu v druhém článku. :)

(na anketu jsem schválně dala takový trapas)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama