Srpen 2009

Měsíční kámen? Ne, dřevo.

29. srpna 2009 v 9:37

Měsíční kámen z muzea je ve skutečnosti zkamenělé dřevo

Tak o tuhle pravdu nikdo nestál. Tedy alespoň nikdo z říšského muzea v Amsterdamu, kde považovali exponát Kámen z Měsíce za nejcennější kousek. Jenže domnělý kus horniny, který měli doručit na Zemi američtí astronauti z Apolla 11, je ve skutečnosti "obyčejným" kusem zkamenělého dřeva.
Toto byl jeden z nejcennějších exemplářů holandského muzea. Jde však jen o bezcenný kus zkamenělého dřeva.
novinky.cz

Naši neopetíci

27. srpna 2009 v 13:39 | kami |  NEOPETS
Po dlouhé době píšu o Neopets. Chtěla bych vám ukázat jaké máme zvířátka. Můžete mít max. čtyři, my máme obě tři. Tak se jukněte a napište kdyžtak do komentíků jestli se vám líbí.

Kamča - neopets:

Kamiiinka je zvířátko druhu Kacheek. Mám ji asi nejvíce ráda. Dříve byla modrá, ale použila jsem na ni vánoční paintbrush(v některém dalším článku vám to vysvětlím), takže je teď hnědá. Byla k tomu ještě čepka, šála a rukavice, ale na léto jsem jí to sundala.

Korbishek je druh Korbat. Jako jediný z mých zvířátek je kluk.

Pusiinka je zvířátko Uni. Je velmi chytrá, přečetla jsem jí hodně knížek.

Terka - neopets:

Kokinka je z druhu Aisha. Má vánoční paintbrush.

Mekekinka je zvířatko z druhu Shoyru. Má taky vánoční paintbrush.

Minchi789 je druh Meerca. Terka ji má nejvíc ráda.

Kdyby jste se potřebovali na něco zeptat napište mi na email kakotzurova@seznam.cz a můj nick na neopets je kamiiiika, tak mi můžete napsat rovnou tam.

Hello Kitty - doplňky

26. srpna 2009 v 21:01 | kamča |  Hello Kitty


me to you - abeceda

26. srpna 2009 v 20:56 | kami |  Me to you

Bylinky a léčiva H

26. srpna 2009 v 18:37 | kami |  Léčivky A-Z
Heřmánek

Pomáhá od bolesti, při hojení ran, navozuje celkové uklidnění. Je účinný při zánětech ústní dutiny, očních spojivek a pohlavního ústrojí, při žaludečních a střevních potížích, pomáhá léčit žaludeční vředy, při bronchiálním astmatu, při léčbě infikovaných sliznic a kůže, při alergických reakcích na kůži, uvolňuje křeče zažívadel a střevní plyny.

Hloh

Hlohové drogy se používají hlavně v léčivech ke snížení krevního tlaku a majících uklidňující účinek na nervovou soustavu. V lidovém léčitelství se hloh používá proti skleróze, vysokému krevnímu tlaku, nespavosti, předrážděnosti, bušení srdce, arytmiích, srdeční neuróze, klimakterických potížích, migrénách apod. Příznivě působí zejména při dlouhodobém užívání ve stáří svým tonizujícím účinkem při srdeční slabosti.
Hloh jednosemenný

Piraňa v české přírodě?

26. srpna 2009 v 16:20 | kamika |  zajímavosti

Rybář v Otrokovicích chytil v řece piraňu, ale doma ji sežrala kočka

Otrokovický rybář ulovil v místní řece Dřevnici jednu z nejdravějších jihoamerických ryb - piraňu. Téměř dvaceticentimetrového dravce chytil v neděli na návnadu rousnice. Piraňu nakonec nešťastnou záhadou sežrala rybářova kočka. Do řeky ji nejspíše vypustil neznámý chovatel, kterému zřejmě překážela v jeho domácím akváriu.
Piraňa
novinky.cz

Lední medvědi se scvrkli

26. srpna 2009 v 10:16 | kami |  zajímavosti

Vystresovaní lední medvědi se za posledních sto let scvrkli

Vliv globálního oteplování na lední medvědy je podložen i novým empirickým výzkumem. Vědci srovnali lebky těchto živočichů z počátku 20. století s lebkami jejich vzdálených potomků na jeho sklonku a ejhle, ukázalo se, že se největší suchozemské šelmy současnosti zmenšily. Navíc se změnil i tvar jejich lebek.
Medvědi lední by mohli zmizet společně s arktickým ledem.
novinky.cz

Dinosauři zase budou?

26. srpna 2009 v 10:13 | kami |  zajímavosti

Kanadský vědec chce vyvinout dinosaury z kuřat

Kanadský paleontolog, který strávil roky pátráním po zkamenělých prehistorických zvířatech, je chce nyní oživit pomocí genetické manipulace kuřat. Vědec o tom v úterý informoval média.
"Jestliže budu moci jasně dokázat, že u ptáků existuje potenciál vyvinout anatomické rysy dinosaurů, znovu to dokáže, že ptáci pocházejí přímo z dinosaurů," vysvětlil vědec, který věnoval deset let výzkumu vývoje ptáků.
novinky.cz

Bílá žába

26. srpna 2009 v 9:12 | terka |  zajímavosti
Ve středočínském Ša-an-si nalezli zcela bílou žábu. Obojživelník bez jakéhokoli pigmentu vypadající jako odlitek z bílé čokolády je podle expertů skutečnou raritou.
Bílá žába vypadala jako figurka z bílé čokolády. (Foto Isifa)
Bílá žába vypadala jako figurka z bílé čokolády.
Bohužel se nejedná o vzácnou mutaci, ale spíše o výsledek čínské znečištěné přírody. Těžké polutanty dle amfibiologů způsobily totálně bílé zbarvení.

Žábu nalezl ve svém zahradním jezírku jistý Wan Šen, který pak deníku vycházejícím v Ša-an-si svěřil: "Snadno jsem ji spatřil, seděla na listu leknínu uprostřed. Nedokázal jsem pochopit, jak se tam dostala, nikde v okolí není žádná divočina, je to uprostřed zástavby domů. Vypadala, jako by ji někdo odlil z bílé čokolády."

Expert na obojživelníky, amfibiolog Li Wong Tsung z Univerzity v Ša-an-si k případu dodal: "Bílé žáby se skvrnami šedé či černé barvy na kůži nejsou vzácné, ale tato žába je zcela bílá. Myslím si, že by mohla být první podobnou spatřenou člověkem, ale pravděpodobně to bude častější jev, u něhož změnu barvy způsobilo znečištění prostředí. Myslím si, že unikala dravcům, kteří se jí báli, že by mohla být jedovatá. Světlé druhy žab jsou totiž obvykle velmi jedovaté."

super.cz

Pes, který se považuje za kočku

25. srpna 2009 v 19:43 | terka |  pejsci

V Anglii mají psa, který se považuje za kočku

Jack Russell teriér Chippy trpí zjevnou poruchou osobnosti. Celý život strávil mezi kočkami a nyní se už neumí chovat jako pořádný pes. Štěká už jen zřídka, a to ještě velmi ustrašeně. Pravidelně usíná vedle své kočičí kamarádky v ústavu zabývajícím se ochranou koček Cats Protection League, kde momentálně pobývá jako čestný psí člen.

"Nemohli jsme tam Chippyho nechat, jelikož žil s těmi kočkami celý život. Nikdy se nenaučil, jak být správným psem a veškeré móresy pochytil akorát od koček, takže chodí například i na kočičí záchod. Když to na něj přijde, tak hopsá jako kočka a sem tam se pokouší o zvuk podobný kočičímu předení," uvedla jedna ze zvířecích ošetřovatelek Liz Dartová.
Click to Close

Nechtějí ho od kočky oddělit

K ošetřovatelům v Nailsworth se nejdříve dostala informace, že je psovi 19 let, to se ale nepotvrdilo. Veterinář však určil, že je mu 13 až 15 let.

"Budeme se pokoušet umístit Chippyho společně s Annie, která se k němu chová velmi ochránářsky. Je to už ale přece jenom starší pes, takže mu hledáme klidný domov. Snesl by sice i děti, ale u starších lidí by se měl asi lépe. Pravda ale je, že bez Annie mu nebude dobře asi nikde," dodala ošetřovatelka.
/* <![CDATA[ */ addPopupImages("contentArticleBox"); /* ]]> */