letecká společnost pro psy

21. července 2009 v 10:40 | terka |  pejsci

Letecká společnost nabízí služby pouze chlupatým miláčkům

Dvanáct pasažérů přepravila v úterý při svém prvním letu nová letecká společnost Pet Airways. Alysa Binder a Dan Wiesel z Kalifornie tak uvedli do života svůj podnikatelský nápad, že vybuduje aerolinky určené pouze pro přepravu domácích mazlíčků, tedy hlavně pro psy a kočky.

V Pet Airways, kromě osobní péče při odbavení, jsou chlupatí pasažéři kontrolováni každých patnáct minut. Na delších trasách, jako je let z New Yorku do Los Angeles přes celé Spojené státy, je naplánovaná i přestávka, během níž jsou mazlíčci vyvenčeni i vykoupáni, mohou si pohrát a nasytit se, než dorazí do svého cíle. Úměrně tomu se prodlužuje doba letu.

Ceny letenek se pohybují od 149 do 299 dolarů (tři až šest tisíc korun) v závislosti na velikosti zvířete a vzdálenosti. Klasické letecké společnosti si za přepravu zvířat účtují kolem 100 až 150 dolarů. Pet Airways zatím disponují čtyřmi letadly, která létají do pěti měst: New Yorku, Batimoru, Chicaga, Denveru a Los Angeles. Do tří let chtějí rozšířit počet linek na 25.

Trpasličí špic na nákupech v TokiuKočky z Texasu 4
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti náš blog?

Je pěkný.
Ujde.
Hnus.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama