Červenec 2009

srandovní obrázky ☺

25. července 2009 v 18:47 | teri a kami |  srandičky
Vodopád z láhve

To jsem já v mládí....

Rajče s návodem

Nový vynález:Překladač psího štěkotu

22. července 2009 v 11:37 | terka |  pejsci

Nový vynález překládá psí štěkání do lidské mluvy

Už za měsíc se v japonských obchodech objeví poměrně revoluční technická vychytávka. Ta by měla analyzovat psí štěkání a podle emočního zabarvení ho překládat do základních nálad, aby majitel psa věděl, jak se jeho čtyřnohý mazlíček cítí.
Většina pejskařů se domnívá, že podle štěkotu sama pozná, jak se jejich nejlepší přítel cítí. Nyní si budou moci ověřit, zda se nemýlili. Navíc už i ti méně empatičtí budou moci zjistit, co má jejich pes na srdci.

Když si Kelly bere Kelly

22. července 2009 v 9:28 | terka |  zajímavosti

V USA budou oddáni muž a žena se stejným křestním jménem i příjmením

Všemožných historek o seznámení přes internet byly napsány snad statisíce. Jedna z těch nových je však o poznání pikantnější, než ty ostatní. V USA se totiž po internetu seznámili muž a žena se stejným křestním jménem i příjmením. Americká média jsou tak nyní plna titulků: "Když si Kelly bere Kelly".

celý článek+fotka

letecká společnost pro psy

21. července 2009 v 10:40 | terka |  pejsci

Letecká společnost nabízí služby pouze chlupatým miláčkům

Dvanáct pasažérů přepravila v úterý při svém prvním letu nová letecká společnost Pet Airways. Alysa Binder a Dan Wiesel z Kalifornie tak uvedli do života svůj podnikatelský nápad, že vybuduje aerolinky určené pouze pro přepravu domácích mazlíčků, tedy hlavně pro psy a kočky.

V Pet Airways, kromě osobní péče při odbavení, jsou chlupatí pasažéři kontrolováni každých patnáct minut. Na delších trasách, jako je let z New Yorku do Los Angeles přes celé Spojené státy, je naplánovaná i přestávka, během níž jsou mazlíčci vyvenčeni i vykoupáni, mohou si pohrát a nasytit se, než dorazí do svého cíle. Úměrně tomu se prodlužuje doba letu.

Ceny letenek se pohybují od 149 do 299 dolarů (tři až šest tisíc korun) v závislosti na velikosti zvířete a vzdálenosti. Klasické letecké společnosti si za přepravu zvířat účtují kolem 100 až 150 dolarů. Pet Airways zatím disponují čtyřmi letadly, která létají do pěti měst: New Yorku, Batimoru, Chicaga, Denveru a Los Angeles. Do tří let chtějí rozšířit počet linek na 25.

Trpasličí špic na nákupech v TokiuKočky z Texasu 4

nejluxusnější příbytky domácích zvířat

21. července 2009 v 10:19 | terka |  zajímavosti

Nejluxusnější příbytky domácích mazlíčků v mnohém předčí lidská obydlí

Domy na stromě, na vodě, pod zemí... architektům a designérům už pomalu dochází dech. Svou fantazii tedy přesunuli do nového oboru a pustili se do navrhování nevšedních domovů pro domácí mazlíčky. Pokud považujete hotel pro rybičky a psí boudu za 7,5 miliónu korun za zbytečnost, raději dál ani nečtěte.
Ačkoli se nejedná právě o vybraný výraz, jiné označení než "úlet" si projekt psího luxusního apartmánu nezaslouží. Zámožná milovnice psů z Anglie se rozhodla, že nebude na svých dánských dogách šetřit a když si pořizuje futuristický dům za 1,4 miliónu liber (asi 42 miliónů korun), nechá k domu navrhnout ve stejném duchu i psí boudy.
Žádný návrh luxusního apartmánu, ale psí bouda

Belgičan jel nakoupit,skončil v německu

20. července 2009 v 10:09 | terka |  zajímavosti

Belgičan jel pro housky, skončil o 400 kilometrů dál v Německu

O tom, že i cesta pro pečivo se může protáhnout na stovky kilometrů, se přesvědčil jistý důchodce z Belgie. Roztržitý stařík vyrazil ve čtvrtek autem pro housky, na jedné křižovatce však špatně odbočil a pak už jen několik hodin bloudil po belgických a německých silnicích, až skončil na dálnici A3 u severobavorského Waldaschaffu, kde mu došel benzin.
Soubor:Houska2.jpg
Podle německé policie, která o kuriózním případu informovala, urazil asi 400 kilometrů. Na Belgičana podle agentury DPA upozornili další řidiči, kterým bylo podezřelé, že po dálnici pobíhá muž v domácích pantoflích. Němečtí policisté důchodcův vůz odtáhli a neúspěšného dovozce pečiva si vyzvedla jeho rodina na stanici.

Jeho dcera vypověděla, že její otec často jezdí autem, má ale problémy s orientací. Tak daleko jako tentokrát ale prý ještě nikdy nezabloudil.

Země pohltila část vesnice

20. července 2009 v 10:00 | terka |  zajímavosti

Země pohltila 350 metrů německé vesnice

Přibližně 350metrový úsek vesnice Nachterstedt asi 50 kilometrů jihozápadně od německého Magdeburku se dvěma domy a vyhlídkovou terasou se v noci na neděli při sesuvu půdy zřítil do bývalého, nyní postupně zaplavovaného povrchového dolu a pak do jezera Concordia.

celý článek + fotky

Seznamky pro zvířata

19. července 2009 v 12:54 | terka |  zajímavosti

Novým internetovým hitem jsou seznamky pro domácí mazlíčky

Leo je přítulný, jí ryby a má rád plyšové hračky. Dámy, které hledají lásku přes internet, ho milují. Dosud je vše v pořádku, až na to, že Leo je tříletý zlatý retriever, a má vlastní profil na indické internetové seznamce. O rostoucí popularitě zvířecích "lásek přes internet" v Indii píše agentura Reuters.

"Mnoho psích majitelů chce, aby jejich psi měli psí přátele, se kterými si mohou hrát a bavit se po svém," říká autorka jedné z mnoha internetových psích seznamek Gítika Nigamová. Internetovou seznamku Puppy Love spustila před dvěma lety, nyní má 6500 registrovaných uživatelů.

"Lidé jsou velmi šťastní, že někdo tento nápad zrealizoval," řekla čerstvá majitelka bombajské zvířecí seznamky Mekhala Loboová, pro kterou je internetové zvířecí seznamování obchodní příležitostí. "Věřte mi, najít správného partnera je v psím světě skoro nemožné," řekla.


Okolo Aljašky pluje neznámý sliz

19. července 2009 v 12:41 | teri a kami |  zajímavosti

Okolo Aljašky pluje 15 kilometrů dlouhý sliz neznámého původu

Něco velkého a podivného pluje Čukotským mořem mezi vesnicí Wainwright a městečkem Barrow. Lovci z Wainwrightu zaregistrovali něco nezvyklého již v minulém týdnu, ale teprve nyní zjišťují rozsah podivné hmoty. Je to tenké, tmavé, působí to jako určitá forma slizu a plaví se to napříč studenými vodami Arktidy. A nikdo neví, co to přesně je.

"Je to zcela jistě přírodního původu. Podle struktury a typu zápachu musí jít i nějakou formu mořského organismu. Nejde o žádný produkt a ani to nemá charakteristické rysy ropy," uvedl Terry Hasenauer z pobřežní hlídky.

Místní obyvatelé si však jasně stojí za jedním - nic podobného ještě v oblasti svého bydliště nikdy nespatřili.

Vzorky odebrané hmoty působí značně odpudivě.

Bylinky a léčiva B

19. července 2009 v 12:31 | kamča |  Léčivky A-Z
Badyán

Bývá užíván jako čaj příznivě působící při kolikách a reumatizmu. V některých zemích se i žvýká po jídle jako digestiv. V poslední době získal velkou popularitu díky tomu, že se stal přírodní surovinou pro výrobu známého léku proti virovým onemocněním Tamiflu.
Brusinka

Hlavní uplatnění brusinky je jako dezinficiens močových cest, v lidovém léčitelství se list používá jako složka čajových směsí s močopudným a dezinfekčním účinkem.
Dále se doporučuje při zánětech žlučníku, při cukrovce a jako mírný prostředek při průjmech.